SUPER LEAGUE

Γ' Εθνικη

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΟΙΩΤΙΑΣ

» » Δεν τα καταφερε ο Καδμος Θηβας Εχασε απο τον Ισχυρο Ικαρο Καλλιθεας 75-79

•  Ήττα στο τσακ για τον Κάδμο που δεν τα κατάφερε στο πρώτο ματς μπροστά στο κοινό του, στο σχεδόν κατάμεστο κλειστό της Θήβας, χάνοντας από τον ισχυρό Ίκαρο Καλλιθέας με 75-79!
  • Ντέρμπι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τον Κάδμο να επιστρέφει από το -7 του ημιχρόνου με βασικό πρωταγωνιστή τον Καζάνα, να προηγείται και με 5 πόντους λίγο πριν το τέλος, αλλά τους φιλοξενούμενους να βάζουν τα κρίσιμα σουτ και να φτάνουν στη νίκη μέσα σε μια έδρα που θα περάσουν ελάχιστες ομάδες.

• Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Καμήτσος-Σαμαράς.
  • Κριτές: Μπάκα-Ρίζος-Μπάκας.
  • ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-21, 32-39, 58-60, 75-79.

• ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου):Πανταζής, Νικολακόπουλος 10 (1), Παρμενίδης, Δουρούκης 5 (1), Γκρινιάρης 6, Αναστασίου Δ., Σταθόπουλος 1, Πολιτόπουλος 17 (1), Μπακέας 6 (2), Μπότσης 12, Καζάνας 18 (4), Νικολάου.

• ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμελιώτης): Κουλούρης 11 (1), Στηθόπουλος, Στογιάνοβιτς, Τοπάλης, Στρατόπουλος 9 (1), Αποστόλου 4, Ντούσιας 13 (1), Κασιδάκης, Παπαδόλιας 18, Παυλόπουλος 12 (1), Κρανιάς 5 (1), Μαντζάκος 7 (1).