SUPER LEAGUE

Γ' Εθνικη

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΟΙΩΤΙΑΣ

» » ο ΑΟ Καραβας Επικρατησε 3-1 της Θηβας σε Φιλικο παιχνιδι στο Σταδιο Ειρηνης & Φιλιας

Δύο ομάδες που θα αγωνιστούν ως νεοφώτιστες στο Πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής αναμετρήθηκαν σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Ποδοσφαιρου Σταδιου Ειρηνης & Φιλιας

• Ο Καραβάς υποδέχθηκε τη Θήβα και επικράτησε με 3-1, φτάνοντας στο νικητήριο αποτέλεσμα στο δεύτερο ημίχρονο.
  • Η ομάδα του Λ. Βασιλειάδη προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό χάρη σε γκολ που πέτυχε ο Ζότο με σουτ από θέση εκτός περιοχής (1-0), όμως στο 35' ήρθε η ισοφάριση από την πλευρά της ομάδας του Ν. Μεσολόγγη με γκολ που πέτυχε ο Αλεξανδρής με κοντινό πλασέ έπειτα από σύγχυση στην άμυνα (1-1). Το 2-1 για τους Κοκκινιώτες έγινε στο 65' με γκολ που σημείωσε ο Κώστας με σουτ και οκτώ λεπτά μετά καταγράφηκε το 3-1 με πλασέ υπό δοκιμή ποδοσφαιριστή.
ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ (Λευτέρης Βασιλειάδης): Μπαντίκος, Γκούμας, Ιωακειμίδης, Τηλιγάδας, Αγκαράι, Σφιχτός, Τσαφίτσας, Χονδρουδάκης, Ηλιάδης, Γκέργκι, Αγγελόπουλος
  • Αγωνίστηκαν επίσης οι Θεοδωρόπουλος, Κούτρας, Πηγουνάκης, Παυλάκης, Γιουσούφ, Παπαδόπουλος, Κώστας, υπό δοκιμή (2)
ΑΟ ΘΗΒΑ (Νίκος Μεσολόγγης): Διαμαντής, Καρδάμης, Καλύβας, Σακελλαρόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Μαρτίνος, Τσιώλης, Ντάφλας, Αλεξανδρής, Αγγέλης, Ζαπατίνας.
  • Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Κατσαμπέκης, Ρώιμπας, Γιάννου, Μπότσης, Αποστόλου, Κοτώρος, Γαλανάκος, Παρασκευόπουλος, Ράμμος, Τσεμπερλίδης, Λίλιος, Κατσογιάννης, Κατσέλης, Πέρρας.
Πηγη ... Soccerlive.gr
Eπιμελεια... Δημητρης Θεοδωρου
Καλό Απόγευμα από τον Πειραιά
Στο Γήπεδο ποδοσφαίρου Ειρήνης.κ Φιλίας
Ξεκινά σε λίγη ώρα το φιλικό παιχνίδι ΑΟ Καραβάς - ΑΟ Θηβα

ΑΟ Καραβας (Βασιλειάδης Λευτέρης)
Μπαντικος ,Γκούμας,Ιωακειμίδης,Αγκοραι,Τυλιγαδας,Αγγελόπουλος,Τσιαφιτεας,Χονδρουδακης,Ηλιάδης,Ζοτο,Σφιxτος
Eπαιξαν και οι Παπαδοπουλος , Τσοπανας , Κουτρας , Παυλακης , Μασεντο ,

ΑΟ Θηβα(Μεσολογγης Νίκος)
Διαμαντής,Καρδαμης,Καλύβας,Σακελλαρόπουλος,Παναγιωτόπουλος,Μαρτίνος,Τσιώλης,Ντάφλας,Αλεξανδρής,Αγγελης,Ζαπατινας
Επαιξαν και Κατσαμπεκης , Ροιμπας , Γιαννου , Μποτσης , Αποστολου , Κοτωρος , Γαλανακος , Ραμμος , Τσεμπερλιδης , Λιλιος , Κατσογιαννης , Κατσελης , Περρας , Κατσαρας , Νικητας

Διαιτητης Τραϊφόρος Αντώνης
Βοηθοί Μηλιώνης Χαράλαμπος,Κεφαλικός Αλέξανδρος (Συνδέσμου Πειραιά)

Ξεκίνησε το παιχνιδι 18.13 αναγνωριστικό στα πρώτα λεπτα
5' λεπτό πολύ καλή κυκλοφορία από την ομάδα της θηβας
Γκοοοοοοοολ ο Καραβάς 1-0 στο 6'
Πρώτη καλή επιθετική ενέργεια από την ομάδα του Πειραιά άνοιξε και το σκορ με τον Ζοτο
12' ο Καραβάς εξακολουθεί να προηγείται της Θήβας 1-0
Όσο περνάει η ώρα οι ποδοσφαιριστές προσπαθούν να παίξουν καλύτερα ένα φάουλ κέρδισε η ομάδα της Θήβας σε καλή θεση
Καλό το φάουλ απέκρουσε ο τερματοφύλακας παραμένει το 1-0
17' στον αγώνα η ομάδα της Θήβας έχει πάλι την υπεροχη και χάνεται μοναδική ευκαιρία για την ομάδα της Θήβας εκπληκτική απέκρουσε από τον Μπαντικος γκολκίπερ του Καραβά και πρώην του ΑΟ Υπατου
22' Άλλη μια μοναδική ευκαιρία για τον ΑΟ Θηβα η Καρφωτη κεφαλιά του Τσιώλη λίγο πάνω από την εστία του Καραβα
η Θήβα πιέζει για την ισοφαριση
30' στο Πειραιά Καραβάς - ΑΟ Θηβα 1-0
Καλό παιχνίδι από την ομάδα της Θήβας δεν έχει ακόμα το γκολ
Γκοοοοοοοοοοιλ 1-1 ισοφάρισε η ομάδα της Θηβας στο 34' Σκόρερ ο Αλεξανδρης
Πολύ καλό παιχνίδι από την ομάδα του Νίκου Μεσολογγη καινούργια ομάδα πατάει πολύ καλά στο γηπεδο
40' του Αγώνα στο Πειραιά το σκορ 1-1
Ημίχρονο στον Πειραιά σκορ 1-1
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο 19.07
Άρκετες αλλαγές για την ομάδα της Θηβας
55' παραμένει το 1-1 στον Πειραιά καλές ενέργειες από τις δύο ομάδες οι προπονητές βλέπουν και άλλα σχήματα και συνεχίζουν τις αλλαγές παιχτων
63' στον Πειραιά ΑΟ Καραβάς - ΑΟ Θηβα 1-1
67' Γκοοοοοοοολ ο Καραβάς 2-1 Σκορερ Κογκα
Αδράνεια στην αμυντική γραμμή της Θηβας
69' Γκοοοοοοοολ 3-1 ο Καραβας Σκόρερ Μακεντο
Πολύ καλή στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Πειραιά
Πιο έτοιμη ομάδα ο Καραβάς στην ομάδα της Θήβας βγήκε κούραση στο δεύτερο ημίχρονο δεν άντεξε την πίεση των γηπεδουχων
81' παραμένει το 3-1 στον Πειραιά συνεχώς αλλαγές οι προπονητές των δύο ομαδων
87' στον Πειραιά ο Καραβάς προηγείται 3-1