SUPER LEAGUE

Γ' Εθνικη

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΟΙΩΤΙΑΣ

» » Πεντε Αστερων η ΑΕ Δηλεσιου 5-0 τον Απολλωνα Ακραιφνιου

Σ΄ένα  παιχνίδι που κρίθηκε ουσιαστικά στο πρώτο 20 λεπτο η ΑΕ Δηλεσιου κατάφερε να σημειώσει 3 τέρματα και να φτάσει σε μια ευρεία νίκη παρά την καλή απόδοση ειδικά στο χώρο του κέντρου που είχε η ομάδα του Ακραιφνίου,

Στο 2ο λεπτό ο Δάβρης πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και έσπασε την μπάλα στον επερχόμενο Ανυφαντή που σημείωσε το 1-0,
σε διάστημα 5΄ λεπτών ο Δάβρης επανέλαβε την προσπάθεια του και αφού  πέρασε και τον γκολκήπερ Αναστασίου σε κανή εστια έκανε το 2-0.
Στο 17ο λεπτό πάλι ο Δάβρης κέρδισε πέναλτυ το εκτέλεσε ο Ανυφαντής ο Αναστασίου έπεσε σωστά και απέκρουσε και ο Βαμί πήρε το ριμπάουτ και  έκανε το 3-0.
Στο 34ο λεπτό ο Καινουργιάκης και Δάβρης άλλαξαν πολύ ωραία την μπάλλα αυτή έφτασε στον Πρελορέντζο και αυτός με την σειρά του την έστρωσε στον Ανυφαντή που με πλασέ έκανε το 4-0.
στο 72ο λεπτό ο Κραβαρίτης με δυνατό σιουτ από το ύψος της περιοχής έγραψε το τελικό 5-0.
Ο Απόλλωνας είχε 3-4 πολύ καλές στιγμές στην διάρκεια του παιχνιδιού με τους Μπεθάνη, Ζυγογιάννη και Μάρα.

Διακρίθηκαν για το Δήλεσι οι : Αρκουλής Αθ. Καινουργιάκης, Ανυφαντής, Δάβρης και Άντυ Άτια.